Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 [M] Кърт Кобейн

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Патрик Андерсон

Патрик Андерсон


Брой мнения : 569
Points : 599
Join date : 23.07.2010
Age : 37

[M] Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: [M] Кърт Кобейн   [M] Кърт Кобейн I_icon_minitimeСря Сеп 01, 2010 5:57 pm

Видях, че си няма той темичка тук и реших да му направя, тъй де все пак съм доста голям фен и за мен е кощунство да не му направя. Та за начало Кърт Доналд Кобейн (този на аватара ми) е роден на 20 февруари 1967 година в болницата на хълма над Абърдийн, щата Вашингтон. Родителите му живеят в съседния Хокуиъм, но Абърдийн е възприет като негов град, защо за Кърт е много по-важен, отколкото Хокуиъм. За това говори и че на табелата, която ви приведства в Абърдийн, е сложено "Come as you are" по едноименната песен на Nirvana. Кобейн проявява доста голям талант за изобразително изкуство и изкусно може да нарисува всички свои любими герои на Дисни, но естествено в него се появява и музикалния талант, както във всеки велик музикант. Така той получава първия си детски комплект барабани, като е забележително колко добре свири от малък на тях. Когато през 1976 година започва разривът във връзка между Уенди и Дон (майката и бащата на Кърт) това се оказва повратен момент в живота му. Той се затваря намразва обграждащия го свят и се променя, което ще марикира сериозно неговото бъдеще. Няма да разказвам за проблемите му с родителите, обиколките му по различни роднини бягството от дома, живеенето във входове на блокове, в чакалнята на болницата и при различни негови приятели, а ще стигна до момента на основаването на Nirvana през 1987, първоначалния й състав включва Кърт Кобейн(вокал и китара), Крист Новоселич(бас) и Арон Бъркхард(барабани). Първите имена на Nirvana се менят на всеки концерт и са от Poo Poo box, Designer Drugs, Whisker Biscuit, Spina Biffida, Gut Bomb, Egg Flog, Pukeaharrea, Puking Worms, Fish Food, Bad Guana и стигнем до Imcompotent Fools(нарочно изписано с погрешно). Малко по-късно Арон напуска и идва Дейл Кроувър, който и по-късно пак свири в групата на някои участия. След напускането на Кроувър идва и Дейв Фостър. През 1988 Кърт използва за първи път името Nirvana като име на групата му и Крист го пита какво е това, а той отговаря, означава постигане на съвършенство. Скоро обаче Кърт зарязва и Фостър като барабанист, след акто групата под писва със лейбъла Sub Pop. След махането на Дейв, отново е върнат за кратко, но отново нещата не се получават и идва барабниста Чад Чанинг, който свири и в първия им албум Bleach (издаден на 15 юни 1989). За кратко е включен и втори китарист Джейсън Евърман, но нещата не се получават. Няма да ви разказвам за изморителните им турнета, за успеха за изгонването на Чад и влизането на Дайв Грол на барабаните и Пат Смиър за втора китара през 1993. Ще пропусна и наркозавсимостта на Кърт, сватбата му с Кортни Лов, раждането на дъщеричката му Франсис Бийн Кобейн, който той много обича, феноменалния успех на unplugged-a им, където те са първата група, която използва усилватели и така нататък, защото не мога да ви кажа нищо, което го няма в Уикито. Та да стигнем до 8:40 на 8 април петък 1994, когато градинаря Гари Смит намира трупа на Кобейн. Тук мога да ви кажа неща, които не ги пише в Уикито и малко хора знаят за неговото "самоубийство". Първи факт е, че има кърпи около трупа. Защо? Тъй де, той, ако се самоубива, защо са му кърпи, да забърше кръвта по пода или да си изтрие отпечатъците? Колкото и иронично да звучи той е изтрил някак си отпечатъците си или по-точно на пушката, с която се е гръмнал няма отпечатъци. Странен факт! Освен това в кръвта му има такава доза хероин, която убива човек за 10 секунди, тогава защо му е да се самоубива и с пушка? Все пак 10 секунди и е готов, а и как е успял да извади спринцовката, да вземе пушката, да се гръмне и да изтрие отпечатъците си за 10 секунди?! И още един факт, който трябва да споменем е предсмъртното му писмо до Бода (неговия въображаем приятел) което започва по един начин и говори по-скоро за отказване от сцената, отколкото за самоубийство и завършва до Кортни и Франсис като има огромна разлика в почерка. Странно нали? И още едно нещо, за да не кажете, че хората са нямали мотив. Кърт Кобейн отказва участие на фестивала Лолапалуза, което ще донесе приход от 8 милиона долара на групата и отделно мисли да ги разпусне и да почне соло. Та тъй де и мотив има, но аутопсията е направена от лекар близък приятел на Кортни, така че естествено той казва, че Кобейн се е самоубил. Така завършва историята на тази рок звезда или по-точно анти-звезда, която променя 90-те години на миналия век.
Та само да добавя, че Nirvana имат 4 студийни албума и освен Bleach следват: Nevermind (24.09.1991), Incesticide (15.12.1992), In Utero (14.09.1993).
Тъй като Кърт Кобейн пише и забележителни текстове ще пусна тези, които аз смятам за най-забележителни и ако някой има намерение да пусне други, които го впечатляват. Smile
Та започвам със Serve the servents, където се разкрива голяма част от живота му.
Teenage angst has paid off well
Now I'm bored and old
Self-appointed judges judge
More than they have sold

If she floats than she is not
A Witch what we have thought
A downpayment on another
One at Salem's lot

Serve the Servants - oh no
Serve the Servants - oh no
Serve the Servants - oh no
Serve the Servants
That legendary divorce is such a bore

As my bones grew they did hurt
They hurt really bad
I tried hard to have a father
But instead I had a dad

I just want you to know that I
Don't hate you anymore
There is nothing I could say
That I haven't thought before

Serve the Servants - oh no
Serve the Servants - oh no
Serve the Servants - oh no
Serve the Servants
That legendary divorce is such a bore

Serve the Servants - oh no
Serve the Servants - oh no
Serve the Servants - oh no
Serve the Servants - oh no
Serve the Servants - oh no
Serve the Servants
That legendary divorce is such a bore

Следва една от малкото гръндж песни с хумористичен харктер In bloom
Sell the kids for food
Weather changes moods
Spring is here again
Reproductive glands

He’s the one
Who likes all our pretty songs
And he likes to sing along
And he likes to shoot his gun
But he knows not what it means
Knows not what it means
when I say
He’s the one
Who likes all our pretty songs
And he likes to sing along
And he likes to shoot his gun
But he knows not what it means
Knows not what it means
when I say yeeeaaahhh



We can have some more
Nature is a whore
Bruises on the fruit
Tender age in bloom

He’s the one
Who likes all our pretty songs
And he likes to sing along
And he likes to shoot his gun
But he knows not what it means
Knows not what it means
when I say
He’s the one
Who likes all our pretty songs
And he likes to sing along
And he likes to shoot his gun
But he knows not what it means
Knows not what it means
when I say yeeeaaahhh

He’s the one
Who likes all our pretty songs
And he likes to sing along
And he likes to shoot his gun
But he knows not what it means
Knows not what it means
when I say
He’s the one
Who likes all our pretty songs
And he likes to sing along
And he likes to shoot his gun
But he knows not what it means
Knows not what it means
Knows not what it means
Knows not what it means and I say yeeeaaahhh

Друга забелжителна песен е Polly, където се пее за едно момиче, което е изнасилено.
Polly wants a cracker
I think I should get off her first
I think she wants some water
To put out the blow torch

Isn't me
Have a seed
Let me clip
Dirty wings
Let me take a ride
Hurt yourself
Want some help
Help myself
Got some rope
Have been told
I promise you
Have been true
Let me take a ride
Hurt yourself
Want some help
Help myself


Polly wants a cracker
Maybe she would like moore food
Ask me to untie her
A chase would be nice for a few

Isn't me
Have a seed
Let me clip
Dirty wings
Let me take a ride
Hurt yourself
Want some help
Help myself
Got some rope
Have been told
I promise you
Have been true
Let me take a ride
Hurt yourself
Want some help
Help myself

Polly said

Polly says her back hurts
She's just as bored as me
She caught me off my guard
It amazes me, the will of instinct

Isn't me
Have a seed
Let me clip
Dirty wings
Let me take a ride
Hurt yourself
Want some my help
Help myself
I've got some rope
Have been told
I promise you
Have been true
Let me take a ride
Hurt yourself
Want some my help
Help myself

Друг негов забележителен поетичен успех е Something in the way, същс съдържаща доста биогарфични елементи.
Underneath the bridge
My tarp has sprung a leak
And the animals I've trapped
Have all become my pets
And I'm living off of grass
And the drippings from my ceiling
It's okay to eat fish
'Cause they don't have any feelings

Something in the way, mmm
Something in the way, yeah, mmm (x3)

Underneath the bridge
My tarp has sprung a leak
And the animals I've trapped
Have all become my pets
And I'm living off of grass
And the drippings from my ceiling
It's okay to eat fish
'Cause they don't have any feelings

Something in the way, mmm
Something in the way, yeah, mmm (x4)

Тъй като мисля, че почнах да се поувличам laugh трябва да вметна само да видите и текстовете на Heart shaped box, Lithium, Smells like teen spirit и About a girl, но върха на неговото творчетво и като музика и като текст и като изпълнение е You know you're right.
I will never bother you
I will never promise to
I will never follow you
I will never bother you

Never speak a word again
I will crawl away for good

I will move away from here
You wont be afraid of fear
No thought was put in to this
I always knew it would come to this

Things have never been so swell
I have never failed to feel
Pain [3x]

You Know your Right [3x]

I'm so warm and calm inside
I no longer have to hide
Let’s talk about someone else
Steaming soup against her mouth
Nothing really bothers her
She just wants to love herself

I will move away from here
You wont be afraid of fear
No thought was put into this
I always knew to come like this

Things have never been so swell
I have never failed to feel
Pain [5x]

You know Your Right [17x]

Pain [1x]

Върнете се в началото Go down
????
Гост




[M] Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [M] Кърт Кобейн   [M] Кърт Кобейн I_icon_minitimeСря Сеп 01, 2010 7:41 pm

Може би не очакваш точно мен, но ето ме. Таа аз ще съм първият коментирал. Така де, първият сложил текст, който го е впечатлил. Иначе песена е Rape me.

Nirvana
Rape Me

Rape me
Rape me my friend
Rape me
Rape me again

I'm not the only one... I
I'm not the only one... I
I'm not the only one... I
I'm not the only one

Hate me
Do it and do it again
Waste me
Rape me, my friend

I'm not the only one... I
I'm not the only one... I
I'm not the only one... I
I'm not the only one

My favorite inside source
I'll kiss your open sores
Appreciate your concern
You'll always stink and burn

Rape me
Rape me my friend
Rape me
Rape me again

I'm not the only one... I
I'm not the only one... I
I'm not the only one... I
I'm not the only one
Rape me (Rape me) (x9)


Харесва ми също и Smells like teen spirit.
Върнете се в началото Go down
Джeйн Лecтpaнж
Сребърна сянка [Ад]
Джeйн Лecтpaнж


Брой мнения : 5424
Points : 5765
Join date : 16.07.2009
Age : 29
Местожителство : In the middle of nowhere, The darkest part of the Hell

[M] Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [M] Кърт Кобейн   [M] Кърт Кобейн I_icon_minitimeСъб Ное 27, 2010 8:17 am

Някой да ме удари с нещо ама с все сила, та да ми дойде акъла и да ми каже защо не съм забелязала тази тема!? Зашо? Как е възможно това въобще, чакай да видя от коя дата е...а о да ясно ми е защо, заради фестивала и отсъствието ми и малко след него, но все пак въпреки че всичко ми беше в червено как точно това не видях!? Както и да е тома ве променя нещата.
Та за Кърт Кобейн мога много да говоря, ама много, затова не ви го препоръчвам, защото няма смисел сега в този ранен късен час да изпиша 1роман, който няма да бъде прочетен, това, което Анди е казал е... офф абе не е достатъчно, крайно недостатъчно е ама на вас ви е достатъчно като знам колко хора ще се поинтересуват и ще прочетат. Та може вече да слушам друг стил музика, но продължавам да слушам Нирвана и да твърдя, че няма по-велик от Кърт Кобейн.
Върнете се в началото Go down
http://night-creatures.forumotion.com/
Sponsored content





[M] Кърт Кобейн Empty
ПисанеЗаглавие: Re: [M] Кърт Кобейн   [M] Кърт Кобейн I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
[M] Кърт Кобейн
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия Halfway :: Забавление :: Книги, музика, филми и т.н.-
Идете на: