Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Mein Krieg*

Go down 
+2
Джeйн Лecтpaнж
Патрик Андерсон
6 posters
АвторСъобщение
Патрик Андерсон

Патрик Андерсон


Брой мнения : 569
Points : 599
Join date : 23.07.2010
Age : 37

Mein Krieg* Empty
ПисанеЗаглавие: Mein Krieg*   Mein Krieg* I_icon_minitimeЧет Юли 29, 2010 3:54 am

Малкото момченце стоеше в ъгъла до стената на двора на детската градина и потискаше гнева си. Естествено то не знаеш това, а просто разтъркваше очите си с юмручета, защото не искаше да заплаче. За пореден път щеше да е лошият в игрите. Искаше поне веднъж да е звездният пауър рейнджър или Индиана Джоунс, а защо не дори и героят на всички, но това бяха само мечтите му. Сега трябваше отново да е лошият, когото рейнджърите ще убият и дори да знаеше, че може да победи и използва шанса си, те просто щяха да набият и да кажат, че както във филмчето, така и тук рейнджърите винаги печелят…
Но всички знаем, че животът е малко по различен и там по-умният печели, а откровено казано момченцето беше най-умно или поне по-умно от предводителя на звездните рейнджъри, богаташкото синче, което командваше тълпата и се мислеше за най-добър във всичко, макар и да не е. Но животът в бъдеще щеше да им го покаже това.
Ето че играта започна и рейнджърите бяха притиснали до стената анти-героят, но… Злият знаеше как да се измъкне. Използва парализа и ги уби, но всички знаем, че филмчето не може да има лош край, както и играта също.
- Победих ви, победих ви.! – каза доволно малкото момченце.
- Ти измами! – викна богаташчето. – Хванете го!
Изведнъж групата рейнджъри скочи върху момченцето и започна да го бие. Прахолякът се вдигна. Картината приличаше на следнто нещо: сякаш глутница овчарски псета атакуваха вълкът-единак, защото беше нападнал най-тлъстата овчица от стадото. Момченцето се защитаваше, колкото може, но и този път щяха да го набият. Дали? Не! То нямаше да го позволи. Започна да мята ръце и крака и отблъсна нападателите. Инстинктивно атакува водачът им – богаташчето. Приятелчетата му, които го имаха за най-силен не очакваха, че падналото лошо дете ще го атакува, но сметнаха, че лидерът ще се справи, защото все пак е пауър рейнджър. Но… Малкото момченце започна да налага със силни за своето крехко телце юмруци единственото нещо, което не можеше да търпи в своя безгрижен и лек детски живот. Насабра се тълпа от деца.
Изведнъж от носа на поваленото момченце рукна кръв. За първи път в съзнателния си живот някои виждаха кръв, но за всички бе непонятно как човек може да разкървави друг човек. Освен това чудо се случи и още едно, което щеше да изиграе голяма роля в живота на малкото момченце – наказаха го.
Дойдоха учителките и разтърваха малката свада. Наказаха естествено нашия анти-герой, защото бе докоснал, че дори и разкървавил ценният малък богаташ, чийто баща спонсорираше щедро детската градина. Цял ден стоеше той стоически с вдигнати ръце, пропускайки обяда, следобедната закуска и дори обедният сън, а да не говорим за следобедната игра в двора. За първи път в живота си малкото момченце изпита лишение. Стомахът му напразно му напомняше, че е гладен, докато то гледаше как другите деца лакомо нагъват вкусният топъл обяд, а след това и намазаната с пастет филия за закуска, която то толкова обичаше, а след това най го заболя, когато не можеше да се притече като рицар на своята любима дама, защото богаташчето дразнеше и удряше най-добрата му приятелка.
Ето че дойде и края на този така омразен за анти-героят. Баща му дойде да го вземе и той се оплака за наказанието си, но учителките излъгаха, че всичко се е случило в главата му, която имаше доста развинтена фантазия.
От този ден нататък децата не спряха да го обиждат по нареждане на богаташчето викаха му демон, вампир, магьосник, върколак, а по-късно и нещастник, копеле, гей, педераст и други думи свързани с неприличната част на нашият речник.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Младежът стоеше в тоалетната на кварталното пропаднало заведение. Тъкмо беше наплискал лицето си с вода и капките си личаха ясно на леката светлина, идваща от малката крушка на тавана.. Вонята на тоалетната го караше да свива носа си. Гледаше се в огледалото над мивката и мразеше лицето, което го гледа от двойната брадичка до цветният гребен, който стоеше на главата му, със своите зелени, червени и жълти краски. Ядоса се. Вдигна ръка и със всичка сила удари стъклото. То се счупи, образът си остана, но вече беше потрошен на парченца и лицето се размазваше. Бинтът завързан над пръстите му почервеня. Той не му обърна внимание. Едно момиче на неговата възраст се приближи зад гърба му и му каза:
- Не е нужно да го правиш!
- Наложително е! – каза студено той.
Тя се приближи до него. Сложи ръце на раменете му, а той наведе главата си така, че да опрат двете чела.
- Обещай ми, че ще си винаги до мен, каквото и да става! – каза той, но гласът му не бе твърд, както той искаше, а беше слаб и немощен като на старец, изминал своят земен път.
- Винаги! – каза тя сигурно, меко, нежно, твърдо и същевременно с такава доза любов, каквато една сестра дава на брат си, въпреки че те просто бяха най-добри приятели.
По вратата се чу удряне.
- Трябва да тръгвам, те са тук. – каза решително момчето, като взе облегната до стената бухалка.
- Можеш ли да им вярваш? – попита момичето. – Да не се разбягат, като дойдат куките?
- Всички го правим! – каза момчето и се усмихна плахо, сякаш не знаеше дали е правилно, насочвайки се към вратата.
- Запомни, че той е като змия и е способен на всякаква отрова само и само да ти попречи! – каза тя плахо, сякаш никога повече няма да го види.
- Спокойно, аз съм демон. – каза момчето и се засмя може би за последен път.
Пред вратата го чакаха трима младежи с прически подобни на неговата. Подадоха му една неумело свита цигара и той си дръпна мощно. Тревата озлоби погледа му, който и без това си беше доста злобен, а димът от джойнта зачерви очите му. „Истински демон” – биха си помислили хората. Цялата групичка имаше бухалки, боксове и вериги. Бързо цигарата обиколи четирите усти. Когато за втори път се върна при младежът, излязъл от тоалетната, той си дръпна смело и хвърли цигарата на земята. Четиримата излязоха от заведението и се запромъкваха като сенки към мястото, където трябваше да отидат.
Там стоеше един младеж на тяхната възраст може би. Беше облечен в маркови дрехи – бели маратонки, бяло яке, бял панталон и розова тениска – типичен богаташки син. При видът му „демонът” пусна бухалката и се засили със всички сили към богаташът и му разби с бокс устата.
В този момент, сякаш от нищо се появиха две патрулки. Хайката пънкари се разбяга освен нападателя. Той беше приклещен като вълк-единак от псета, бранещи най-тлъстата овца в стадото. По лицето на богаташа се четеше злобно задоволство. Пънкарят скочи на един от полицаите и започна да го удря, но друг полицай го удари в гръб с палката си, като уцели и коляното. Коленната става го заболя неописуемо.
Пънкарят си пое дъх и се втурна във входа на блокът, до който бяха. Полицаите тръгнаха след него и той знаеше това. Между първият и приземният етаж излезе на терасата, на която се излизаше от стълбището. Видя, че целта му е долу. Усети прилив на такава сила, каквато и боговете не вдъхваха на героите от троянската война,
и скочи, като още от въздуха започна да го налага с мощни юмруци. При падането удари лошо коленете си и болката се увеличи. Полицаите осъзнаха, че са за зелен хайвер, когато излязоха на покрива и хукнаха надолу. Пънкарят усети това и стана от тялото на богаташа, чието лице беше окървавено.
Младежът с бокса започна да бяга през глава, като избираше трудно проходими места. Полицаите бяха по петите му и не го изпускаха от поглед. След няколко часово бягане пънкарят беше на кръстопът. Единият път, водеше към домът му, а другият – към дома на най-добрият му приятел.
Тогава му хрумна нещо. Продължи да бяга настрани през горичката, която бе обрасла в храсти и дървета, които в тъмнината той оприличаваше на доста странни неща и постоянно се притесняваше да не се натъкне на някой полицай. За тяхно съжаление и негово облекчение те не сметнаха за нужно да го гонят през храсталаците.
Пънкарят продължаваше да бяга с все сили към една къща. Вмъкна се ловко в двора без дори и кучето, завързано и спящото в своята къщичка до входната врата да го чуе. Той извади мобилният си телефон и бързо написа смс. Един прозорец на втория етаж светна. На прозореца се показа същото онова момиче от тоалетната, но като че ли сега изглеждаше по-красива без грим на лунна светлина, идваща от пълната и кръгла като сребърник месечина.
- Скрий ме. – простена младежът с последни усилия.
Само след секунди входната врата се отвори, а на нея с изпито лице по пижама стоеше девойката с очи, подути от сълзи.
- Обещай ми, че никога повече не ще пророниш сълза за мен дори и на погребението ми. – каза твърдо момчето, като минаваше покрай нея.
Тя нищо не отговори. Затвори само тихо вратата. Двамата се качиха в стаята, където светеше. Цяла нощ той лежа, облегнат върху нея, а тя го галеше по главата. Не говореха. Сякаш всичко, което имаха за казване, беше казано. Двамата стояха там като статуи, като дете и майка, която му дава сили, като брат и сестра, която ми казва колко лош е бил и че въпреки това му прощава.
Слънцето започна да изгрява. Идваше новият ден…

* - Моята война
П.П. Не се стърпях и поустнах любимия си мой разказ тук, защото искам да чуя критиката и да го направя перфектен. Надявам се на много коментари, защото наистина този разказ означава много за мен.
Smile
Върнете се в началото Go down
Джeйн Лecтpaнж
Сребърна сянка [Ад]
Джeйн Лecтpaнж


Брой мнения : 5424
Points : 5765
Join date : 16.07.2009
Age : 29
Местожителство : In the middle of nowhere, The darkest part of the Hell

Mein Krieg* Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Mein Krieg*   Mein Krieg* I_icon_minitimeЧет Юли 29, 2010 3:56 am

Йеееес! Пусна гооо Слънцее Слънцее Слънцее
Любимият ми разказ lol!
Та моят коментар го знаеш, сега нека видим какво мислят другите. Wink
Върнете се в началото Go down
http://night-creatures.forumotion.com/
Кейтрин Бертоа Перънс

Кейтрин Бертоа Перънс


Брой мнения : 3242
Points : 3306
Join date : 16.06.2010
Age : 30

Mein Krieg* Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Mein Krieg*   Mein Krieg* I_icon_minitimeЧет Юли 29, 2010 4:11 am

Забележки рече... Искаш забележки значи...
Така. От къде да започна?
Може би от там, че всъщност забележки няма. Абсолютно цялостно перфектен! Страхотно, невероятно описано е всичко! Историята вълнуваща, а края подбуждащ въображението.
Браво! Удивително е!

Върнете се в началото Go down
http://beauxbatons-magic.forumotion.com/forum.htm
Патрик Андерсон

Патрик Андерсон


Брой мнения : 569
Points : 599
Join date : 23.07.2010
Age : 37

Mein Krieg* Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Mein Krieg*   Mein Krieg* I_icon_minitimeЧет Юли 29, 2010 4:15 am

Изумен съм, че е перфектно. Наистина се старах, като го писах и взех предвид всички ваши забележки, но реших да запазя и моят стил. Благодаря за отделеното време за четене и коментар. Smile
Върнете се в началото Go down
Джой Ви

Джой Ви


Брой мнения : 1155
Points : 2134
Join date : 01.04.2009
Age : 27
Местожителство : В дълбините на обърканото си подсъзнанието

Mein Krieg* Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Mein Krieg*   Mein Krieg* I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 3:56 am

Здрасти!

Разказа наистина е много хубав. Толкова емоционален и сякаш пропит с болка. Само докато четеш можеш да си представиш какво чувства малкото момченце, можеш да се поставиш на негово място. Постъпката му лично аз я приемам. То не знае как друго яче да постъпи. А за мъжа, е, там ми е малко по-объркано. Постъпката, най-вероятно е била повлияна от нещо. Но думите му... "Обещай ми, че никога повече не ще пророниш сълза за мен дори и на погребението ми" са толкова болезнени. Не искам да съм на мястото на момичето. Ако някой на когото държиш поиска това от теб, това направо ще те съсипе. Никой не трябва да преживява това, което преживяват тези герой, но за жалост реалността е жестока и няма как да предотвратим това. Този разказ засяга една много важна тема. Но да се върнем на същественото. Наистина е написан много добре поне според менSmile.

Ники
Върнете се в началото Go down
http://twitter.com/Nikkey369
Емили Стоун
Тъмната страна на Луната
Емили Стоун


Брой мнения : 1045
Points : 1098
Join date : 19.12.2009
Age : 28
Местожителство : Някъде там, в сенките на страха.

Mein Krieg* Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Mein Krieg*   Mein Krieg* I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 2:47 pm

Колко критичен може да е един човек за това произведение? Трябва да ти призная нещо. След като прочетох и последния ред стоях няколко мига така и започнах наново да се уча да дишам. Толкова е... перфектен разказа, че ме накара да затая дъх още с първия ред. Забележки нямам, няма и да имам. Това произведение е от тези, които ме карат да усетя дори миризмата на кръвта, дори лекия вятър, дори задушливия въздух... Всичко!! Толкова истинско е разказано, че дори имах чувството, че сърцето ми ще изкочи, когато гонеха момчето. Повече думи нямам. Никоя не е достатъчно силна, за да каже как ми подейства този разказ и като какъв го приемам. Но те уверявам, че е неизменно перфектен! Продължавай в същия дух! Smile hug
Върнете се в началото Go down
Еванджелин Несил Ранд

Еванджелин Несил Ранд


Брой мнения : 4585
Points : 8344
Join date : 01.04.2009
Age : 27
Местожителство : Зад маска от лъжи

Mein Krieg* Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Mein Krieg*   Mein Krieg* I_icon_minitimeЧет Сеп 09, 2010 4:09 pm

Не знам защо не съм писала тук. Знаеш, че го прочетох, дори мисля, че ти казах какво мисля. Наистина е силно, наистина е някакси твое. Личи си. И по дяволите, харесва ми твърде много. Просто... Продължавай така и не се предавай (:
Върнете се в началото Go down
http://shalqlqlq.forumotion.com/forum.htm
Sponsored content





Mein Krieg* Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Mein Krieg*   Mein Krieg* I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Mein Krieg*
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия Halfway :: Забавление :: Разкази-
Идете на: