Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Incomplete

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Лилинор Джианна Адамс

Лилинор Джианна Адамс


Брой мнения : 2013
Points : 4742
Join date : 01.04.2009
Age : 28
Местожителство : Far away from heaven

Incomplete Empty
ПисанеЗаглавие: Incomplete   Incomplete I_icon_minitimeПон Сеп 20, 2010 4:44 pm

Това е един разказ, който съм писала преди много време. В момента, когато разбрах, че съм се променила, но не в положителна насока. Не бях сигурна дали да го пусна, но Сили и Ради ме насърчиха. Обаче не го пускам точно като литературна творба. Може да е написано по-добре, но реших да не го пипам, за да остане автентичен. Добавих само последните редове. Не знам дали някой ще го разбере. Ако не, жалко, но на мен ми помогна да се поправя и това момиче остана заключено в тези редове.



Да не помниш кой си. Кой беше. Да не виждаш себе си в огледалото. Да не познаваш човека, когото виждаш. Да знаеш, че и той не се познава. Но тънък гласец да нашепва, че това си ти.

Ако сам забравиш кой си, и другите ще забравят. И няма да виждат теб, когато те погледнат. Ще живееш, чрез другите. Чрез мнението, историите, вижданията и лъжите им. Ще искаш да промениш нещо. Каквото и да е. Да знаеш, че си по-добър. Да живееш днес, сега, а не в клетка от спомени. Да не черпиш сила и огън от тях. Да не пропиляваш шансовете си. Да запомняш уроците и хората, които заслужават да бъдат запомнени. А кой заслужава да бъде запомнен? Всеки, който те е накарал да се усмихнеш. Или да заплачеш. Защото щом си плакал, ти е пукало. Той не е бил като останалите.

А къде съм аз? Коя съм? Това ли искам да съм? Това ли е най-доброто, на което съм способна? Не мисля. Мисля, че мога повече от това да живея деня си заради другите. И мога да поправя някои грешки. Не да върна времето, но да се извиня. Да знам, че се е стигнало до тук, след като съм дала всичко от себе си. Да кажа, че не е трябвало да се сърдя, да викам, да лъжа, да удрям, да заблуждавам, да наранявам. Но това няма да ме направи друга. Само разкаянието няма да зачеркне списъкът с нещата, които можеха да са различни.

Казвам, че не искам да съм такава. Развалина. Студена, тъжна, залъгваща, таяща всичко в себе си. Не искам да си го изкарвам на хора, които не заслужават. Защото аз не заслужавам да съм такава, каквато ме направи ти. Защото сега ти си друг, но си щастлив. И аз трябва да се радвам за теб. Защото не всички хора по света са като теб… или като мен. Защото това щеше да е загуба. Плахи, лъжливи, предатели. Никой не иска такъв етикет.

Вероятно си заслужава да си добър. Един ден се отплаща. Разбираш, че си станал част от нечий живот, променил си го. Знаеш, че без теб нещата щяха да са други. Различни. Но дали по-добри. Дали ако не беше ти нямаше да е по-зле. Дали нямаше и хубавото да бъде погубено.

Сигурно за това съм сама. За да се науча да ценя хората до себе си. Моментите, които са ми подарили и тези, които аз съм им дала. Дните, които са осветили и тези, които аз съм огряла. Защото някъде по пътя винаги ще останеш сам. За колко? Ден? Два? Седмица? Година? И ще има какво да те накара да продължиш. Ще знаеш, че някъде там може би още някой е сам. И може би. Само може би, заради теб той ще продължи напред. Ще стане от прахта и ще осъзнае, че животът продължава. Също както трябва да правя и аз. Днес. Утре. Винаги.

И въпреки, че никога няма да видиш това искам да знаеш, че аз не те забравих. Нито за миг. Има неща, които искам да кажа, но още не съм намерила силата и куража да го направя. Надявам се това, което ми помага в тежките мигове да помага и на теб. Ако не е така, то значи има нещо по-хубаво в живота ти, което ме е изместило. И дори и да съм само един призрак от миналото се радвам, че е имало минало. Че съм била някога в сърцето ти, за да ме смениш с друга.

Може би на някой няма да му се стори смислено. Ще търси ред, причина, доказателство. А ще намери ли? Може ли който и да е да обясни стихията, която започва да бушува в мен, когато си спомня нещата, който можеха да са други. Или убийствената празнота и тишина. Дупката в гърдите ми, когато те няма. Защото ти взе частица от мен. Носиш я в себе си, заедно с миналото. Вероятно е една от многото, които са били или ще бъдат. Но тя е единствена. Уникална. Защото е моя и може би е единственото, което ти оставих.

Пуснах си отново песента, която слушах някога, но не бях чувала от повече от година. Но още помня текста. Защо ли?

I tried to go on like I never knew you
I’m awake, but my world is half asleep
I pray for this heart to be unbroken
But without you all I’m going to be is…
INCOMPLETE


Сега месеци по-късно се смея на тези редове и осъзнавам колко съм била наивна. Какво се промени?

Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicschool.bulgarianforum.net
Джeйн Лecтpaнж
Сребърна сянка [Ад]
Джeйн Лecтpaнж


Брой мнения : 5424
Points : 5765
Join date : 16.07.2009
Age : 29
Местожителство : In the middle of nowhere, The darkest part of the Hell

Incomplete Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Incomplete   Incomplete I_icon_minitimeПон Сеп 20, 2010 5:10 pm

Боже, Мимс, останах без думи до такава степен ми повлия разказът ти, толкова ме трогна, грабна ме, а в него... в него открих себе си, сякаш всичко това, което си казала ти е това, което искам да кажа и аз, това което и аз бих казала, не знам дали някой друг би разбрал този разказ и би го почувствал толкова силно, колкото аз, но определено съм ти благодарна като го пусна.
Сигурно ти е познато чувството ми в момента, ще го обясня по-простичък начин, когато чуеш някаква песен, която толкова много отговаря за теб в даден период от живота си, толкова силно можеш да я свържеш с нещо, имаш чувството, че ти си я написала или че тази песен е писана за теб и не можеш да спреш да я слушаш, тогава по едно време си даваш сметка, че явно някой някога е изпитвал това, което си изпитваш и ти и някак си въпреки самотата и тъгата, намираш подкрепата у тази песен, защото вече не си сама, сигурно си го почувствала някога, поне веднъж, така се почувствах и аз относно твоят разказ, надявам се да разбра какво имам предвид.
^^
Върнете се в началото Go down
http://night-creatures.forumotion.com/
Емили Стоун
Тъмната страна на Луната
Емили Стоун


Брой мнения : 1045
Points : 1098
Join date : 19.12.2009
Age : 28
Местожителство : Някъде там, в сенките на страха.

Incomplete Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Incomplete   Incomplete I_icon_minitimeПон Сеп 20, 2010 5:18 pm

Здрасти! Първо искам да кажа, че за нищо на света не бих върнала думите си, с който те подтиквах да пуснеш този разказ.
Знаеш ли? Разбирам те. Разбирам го - разказа. Когато бях малка аз вярвах в истинската любов, вярвах в живота безприкословни, вярвах в истинското щастие. Колко отдавна всъщност е това... Колко много неща се случиха, за да променят мнението на една сляпа и глуха наивница. Говоря за себе си разбира се. И ето, думите ми се оказаха правилни. Не мога да прозра каква е твоята ситуация, но видях себе си в разказа. Видях сълзите, болката, непозната, калта, частицата. Всичко! Но това бях аз - настръхнала от раните. И точно така осъзнавам, колко тежко е било за теб, колко мъка е имало. Радвам се, че се освободи от бремето си. Сега продължаваш напред наранена... но продължаваш! Надявам се да чувстваш облекчение сега, да не боли толкова.
Всички тези думи, обаче не могат да опишат разказа. Никои не могат. Толкова дълбоко ми въздейства, че отново се почувствах както преди, когато осъзнах колко наивна съм била, и когато ме предадоха. Разказа е великолепен и повярвай ми има много голяма литературна стойност. Това е творба на живота, в която всеки има участие, дори и второстепенно.
Нямам повече думи, за да опиша колко ми хареса. Затова млъквам и оставям другите да напишат по-хубав коментар.
hug
Върнете се в началото Go down
Лилинор Джианна Адамс

Лилинор Джианна Адамс


Брой мнения : 2013
Points : 4742
Join date : 01.04.2009
Age : 28
Местожителство : Far away from heaven

Incomplete Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Incomplete   Incomplete I_icon_minitimeПон Сеп 20, 2010 5:23 pm

Силс, това с песента ми се е случвло и е наистина е... неописуемо. Много съм щастлива, че има човек, който разбра какво съм чувствала докато съм писала този разказ. Просто той значи много за мен и... наистина не очаквах някой да го разбере. Благодаря ти!

Ради, благодаря ти, че ме подтикна да го пусна, защото наистина се чувствам различно. Благодаря ти, че го прочете, разбра и почувства.

И все пак съжалявам, че сте страдали и че сте се чувствали по този начин. Надявам се вече болката да я няма или да е намаляла, защото след като пуснах този разказ аз тържествено искам да съобщя, че човекът, за когото е писан е затворена страница.

Пак ви благодаря за всичко!
Incomplete 237105
Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicschool.bulgarianforum.net
????
Гост




Incomplete Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Incomplete   Incomplete I_icon_minitimeВто Сеп 21, 2010 10:50 pm

Ако кажа, че е хубав и ми харесва много, ще са просто приказки. Глупави, детски, наивни, безсмислени, празни приказки. Думи под налягане.
Ако пък започна да коментирам колко ми харсват описанията, ще звучи селски, защото пред нещо такова литературата мълчи.
И идеята да кажа, че знам какво е, е прекалено лоша, защото не знам. Добре де, почти не знам, защото и при мен имаше рязка промяна, която и до днес пари. Но тя е причинена от друго, така че не знам всъщност какво е.
Значи остава само да кажа, че ми допада. просто ми допада и това е. И спирам, за да не петня всичко с "Глупави, детски, наивни, безсмислени, празни приказки. Думи под налягане."
Върнете се в началото Go down
Лилинор Джианна Адамс

Лилинор Джианна Адамс


Брой мнения : 2013
Points : 4742
Join date : 01.04.2009
Age : 28
Местожителство : Far away from heaven

Incomplete Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Incomplete   Incomplete I_icon_minitimeНед Сеп 26, 2010 3:25 am

Викс, благодаря, че си прочела, а още повече, че си коментирала. Не очаквах всички да го разберат и усетят. Съвсем не. радвам се, че ти допада Smile
Върнете се в началото Go down
https://hogwartsmagicschool.bulgarianforum.net
Sponsored content





Incomplete Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Incomplete   Incomplete I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Incomplete
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия Halfway :: Забавление :: Разкази-
Идете на: