Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Пари, лъжи и още нещо

Go down 
АвторСъобщение
Емили Стоун
Тъмната страна на Луната
Емили Стоун


Брой мнения : 1045
Points : 1098
Join date : 19.12.2009
Age : 28
Местожителство : Някъде там, в сенките на страха.

Пари, лъжи и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Пари, лъжи и още нещо   Пари, лъжи и още нещо I_icon_minitimeПет Сеп 17, 2010 4:28 pm

Бележка: Започнах преди супер много време нова история. Понеже видях, че "Сама срещу магията" не повдига много интерес предпочетох да напиша нещо по-сериозно и не фантастика. Може да ви е писнало да слушате за богати момиченца и оправни глупаци, но това е по-различно. Срещали ли сте вариянта "Когато лошото момче срещне доброто момиче" или дори "Когато лошото момче срещне лошото момиче"? Сигурна съм, че отговора е "да". Но чували ли сте за "Когато лошото момиче срещне доброто момче"?

Основен персонаж:
Валентина Крислова - Майката - 38 год.. Красива и амбициозна, тя държи детето й да има всичко, от което има нужда - дрехи, обувки, аксесоари, пари, пари, пари и пак пари. Не може да се каже, че е любяща майка, но се обижда, когато й казват, че не е достатъчно компетентна - няма да ви говори цяла година.
Елиза Кинг - Дъщерята - 18 год. Леко надменна, но с основание - умна, прецизна, подредена и красива. Не е безгрешна, обаче. Влече я висшата мода и административната власт. Прави всичко сама и се справя с всичко сама. Ината е и ако иска може всичко.
Анастас Славненски - Момчето - 19 год. Добър ученик, подреден и послушен, той е начартал живота си. Обича да планира всичко. Обгръщан е с любов през целия си живоот. Израства в семейство от "средната прослойка". Мил, отзивчив, красив, но не много оправен с момичетата. Чака жената, която наистина ще заобича.
Жулиет Крис - Съперничката - 18 год. Използвачка и лъжкиня. Проявява се като единствения враг в колежа на Лиза. След отказ да се пречисли към префърцунената група на Жулиет Ели започва да презира все повече и повече това момиче и то с причина - подиграва й се, прави й мръсно и я "забива в стената" прекалено често.
Дани Лоурез - Приятелката - 19 год. Не много добра ученичка, но истинска приятелка. Дани би минала и през ада за своето семейство и приятели, които се броят на пръсти всъщност. Израства в бедно семейство и така свиква с лишенията. Занимава се с рисуване и работи като потриер на 5-звезден хотел. Непохватна е и прекалено добродушна.



Глава 1

11:50p.m., New York, 30 август 2010 год.

Тъмнината прегръщаше двора на десет-етажния блок. Бодливитерозови храсти почти бяха изсъхнали. Нощта се стелеше като бездънна завивка надголемия град. Сатенът на здрача ставаше все по-плътен с всяка изминала секунда.Блокът спеше непробудно в задушната лятна нощ.
Само едно прозорче на седмия етаж все още леко мъжделееше вслаба бяла светлина. Взирах се в монитора си и се смеех тихо, за да не събудямайка си. Беше ли всъщност заспала? Отидох до бялата врата на спалнята ми ивидях... тъмнина. Телевизопът беше изключен, а в къщата се носеше почтинеуловимото спокойно, разномерно дишане на жената, спяща на дивана. Добре. Взехнавряната под леглото ми кутия с цигари и кибрита. Излязох на терасата. Нямашекой да ме види по това време. Минаваше полунощ и всички съседи спяханепробудно. Да, бях се озовала в блок с хора надхвърлящи 50, а те си спяха катопънове, повярвайте. Извадих една от дървените клечки допрях я до страната накутийката и с тихо съскане тя се запали, покравайки я бързо по картоненатаповърхност. Доближих горящото дърво до цигарата, която сега беше намерила мястомежду устните ми и дръпнах силно. Запали се. Оставих клечката да гори, като япоставих на парапета. Обичах да гледам как нещо се овъглява и почернява,превръща се в прах и пепел и се изгубва с повея на вятъра. Дърпах от цигаратаси по много и бързо. Исках да успокоя нервите си след днешното дразнене отстрана на майка ми.
О, забравих. Сигурно се питате коя съм. Елиза Кинг, приятноми е. И нямам роднинска връзка със Стивън Кинг, доколкото знам, но неразочаровам името му. Пиша, и то много. Казват ми, че не прилича на работа на18-годишна, а на 32-годишен закоравял писател. Не знам, доколко е вярно, но иаз харесвам някои от творбите си. Най-добрият ми приятел е перото и пергамента,както се казва. Разбира се, техниката напредва с времето и сега е клавиатуратаи текстовия документ, но това са детайли. Родена съм в Париж на 29 август1992год. Не си спомням нищо от града по простата причина, че сме се изнесли,когато съм на 3 и половина. Мечтата ми е да се върна там. Родителите ми –Валентина Крислова и Оуен Кинг – са разведени. Всичко е вървяло по вода, докато майка ми не е забременяла с мен. Познатоли ви звучи? Все пак ще продължа. Още с раждането ми се остановило, че имампроблем с двигателната система. Баба Ри – на Валентина майка й – поела всичкиразноски за операцията ми. Разнасяли ме по доктори 6 месеца. Установило се, чеще живея и ще ходя. Майка ми все още не била завършила университет и са йобещали, че Баба Лизи – на баща ми майка– ще ме гледа, докато мама чете за изпити. Това не се случило. Останала еднаседмица до изпитите, а мама не била поглеждала заради мен. Тогава баба Ри ме взелаи се грижела за мен 8 месеца. Тръгвала майка ми за изпити – нямала пукнатапара, защото баща ми й ги скрил. Искал майка ми да му работи като робиня –необразована – в градината и наполето. С целия си срам, тя си взела малък заем, за да може да се върне природителите си, да й дадат пари за следването. Завършила с отлични оценкимедицина, а след това и моден дизайн.
Минали 3 мъчителни години, в нищета, бой и слугуване замайка ми. Когато съм станала на 3 и половина се разделят. Майка ми се прибирапри баба Ри и остава там 4 год. Работи като личен лекар в няколко близкикабинета във Оукланд, Щат Калифорния. Идва време да започвам училище и сепреместваме в Лонг Бийч. Майка ми обаче работи по другата си специалност –моден дизайн. Назначиха я в къща на Армани като главен стилист. Имаше краткавръзка със самия Джиорджо. Харесвах го, но беше прекалено стар за мама – 27-годишнатогава. Останахме там 2 години. Последва Лос Анджелис и Долче и Габанна. Идвамата бяха големи сладури. 5 години откарахме и там. 4 години в Чикаго,Илинойс. Управителя на Тера нова. И преди 2 седмици се преместихме тук –Детройт, Мичигън. Мама специализира преди 3 години крардиология. Намерила си едоста високо платена работа по специалността. А да, и вече си има гадже и тонай-сетне готино, младо и богато взети заедно. Казва се Рийс, Колин Рийс.Странно име наистина, но какво да се прави. Добър е и много взискателен. Ночестно казано ми е писнало да виждам непознати мъже в къщи и майка да ме гонида се разхождам до 3 през нощта. Е, разходките ми харесваха и все още михаресват. Въпреки всичкото това време, в което съм живяла в разкош, не съм сепревърнала в студенокръвн кучка, не и аз. Но пък не мога да кажа, че съм отдобрите момичета. Не, определено не съм!
Утре започвам в колеж „Сноубъри”– специалност моден дизайн естествено. За 2 седмици в Детройт вече съмобиколила всички молове и бутици, както и студия и ателиета. Градът ми харесва.Има свой живот, див е и е опасен, но с граници. Можеш да видиш много заклетирапарски фениве, както и няколко вида луди. Аз съм и от двете по малко. Доривече ходих на черния пазар за оръжия на Джош. Той е син на шефа на мафиотитеили нещо такова. Мило момче, но прекалено глупаво и вулгарно.
И така, започнах работа като фотомодел – работя като такаваот десетгодишна. Понеже не винаги има работа, съответно и заплата, работя и вбутик „Ню Йорк” в един от централните квартали, в които и ние наехме апартаментвпрочем.
Чу се тих звук от компютъра. Загасих вече изпушената третацигара и я хвърлих през терасата. Отидох да проверя. Някакъв си snowburn ми искаприятелтво. Дадох му и дори не погледнах след това профила му. Случва се често,но честно казано повече от половината ми абонати в тази чат стая не познавамлично. Затова почна да не ми пука.

Snowburn: Здрасти, бебче! Kак я караш?
Fenshy*: Не можа ли да измислиш нещо ощепо изтъркано?
Snowburn: Уоу, мила, по-полека. Не енужно да си отваряш толкова много устата.
Fenshy: Не е нужно да ми казваш какво даправя.
Snowburn: Добре, де. Стига си ми се сопкала.Как се казваш?
Fenshy: И защо си мислиш, че си заслужилда разбереш името ми?
Snowburn: Защото съм готин!
Fenshy: Остави това аз да преценя.Снимка?
Snowburn send D00234.jpg to Fenshy
Fenshy: Хм, поредното рапърче?
Snowburn: Както искаш ме наречи. Сегаискам твоя снимка.
Fenshy send Blond_doll.jpg to Snowburn.
Snowburn: Уооооу, бейби, ти синай-сексапилното момиче което някога съм виждал.
Fenshy: Само не разбирам, защопродължаваш с изтърканите фрази?
Snowburn: Кучка.
Fenshy: Глупак.
Snowburn is off.
Fenshy is off.

Изключих компютъра. Беше към 01:30a.m. Това попринцип е ранен час залягане, но днес ме болеше главата. Може би о трафика или пренаселения бутик.Все пак всички се приготвят за големия ден – утре.

* Смесицаот fen иfashion.Което трябва да означава, че съм фен на модата.
Върнете се в началото Go down
 
Пари, лъжи и още нещо
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Пари, лъжи и още нещо - коментари.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия Halfway :: Забавление :: Истории-
Идете на: