Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Добре дошли в Академия Halfway! Съдбата ви ще отреди дали душата ви принадлежи на тъмните създания от Ада или е лека и чиста като бистрите извори на Рая Smile
Академия Halfway
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Две странни птички

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Емили Стоун
Тъмната страна на Луната
Емили Стоун


Брой мнения : 1045
Points : 1098
Join date : 19.12.2009
Age : 28
Местожителство : Някъде там, в сенките на страха.

Две странни птички Empty
ПисанеЗаглавие: Две странни птички   Две странни птички I_icon_minitimeЧет Сеп 16, 2010 2:31 am

Записка: Това е... не, не е разказ, но къде другаде да го сложа? Това е едно от най-странните ми произведения, над които обаче съм плака усмисляйки колко кратък е живота и колко бързо бяга времето. За вас може да не е състрадателно, да не ви докосне и да не го разберете напълно, но за мен значи много и вложих нещо, което пазех досега - живота си. Поставих го на карта, за да разгледам какви са възможностите ми. Не останах очарована. Сега, когато го пускам след толкова време укритие ме боли, защото знам, че няма да повдигне интерес и дори няма да ви накара да се чувствате като мен. Но за едно благодаря на това произведение - накараме да осъзная какво представлява живота. Пускам го тук, защото имам нужда, имам нужда да разбера как ще реагирате, как ще го разбере и как ще ви подейства. Много са важни за мен коментарите, само че не от рода на "Много е хубаво" "Много ми хареса". Искам много да прочета чувствата ви. Искам да чуя и критика - искам да стане по-добро, защото разбирам, че му куца нещо. Искам да го направя перфектно. Повтарям - това произведение е много важно за мен - дайте ми истината и вашата гледна точка и чувства, моля ви!

Две странни птички

Две странни птички летят в синевата, от облаци бели недокосната, от зората обагрена, от гласовете им обгърната. Тъй и аз ръка за ръка с теб тичах през полето с развята рокличка и разперени ръце - искахме с мечтите да полетим . И ние пеехме онази наша, детска песен. Помниш ли?
Две странни птички кацат на едно клонче и усилено дискутират. Може би спорят, може би се съгласяват една с друга. Чувам само тихото, блажено чуруликане, излизащо от гърлата им. И ние с теб много обсъждахме живота, който не познавахме и от който нищо не бяхме видели. Слушаше ме, нали?
Две странни птички разказват своята история, плачат, смеят се, колебаят се и се съветват. Помъдряха и те, видели далечни страни и изградили представа за света. Така и ние видяхме колко грозна е реалността, надничаща зад всеки ъгъл, и колко красив може да бъде светът безлюден. Ще се жалваме, ще ни е мъчно, ще се радваме и ще си спомняме, ще избираме и ще планираме. Вярваш ли ми?
Две странни птички долетяха при другите две. Заиграха се те и в своята игра влюбиха се. Ние с теб ще намерим още като нас. Ще обичаме и ще играем. Ще започнем наново, но няма да се забравим. Обещаваш ли ми?
Две странни птички учат други две да летят. Те млади са още, малки са. И ние с теб ще учим своите деца, ще ги подкрепяме и разбираме. Нали?
Две странни птички тъжат по своите чада. Те тъй бързо отлетяха надалече и не се завръщат. Ще тъгуваме и ние, ще плачим и с надеждата ще живеем. Така ли?
Две странни птички плачат. Други две лежат под клона без душа в телцата. Ще дойде времето да се разделяме и с любимите ни и с приятелите ни. Съмняваш ли се?
Две странни птички пак останаха сами, но вече стари са, крила не могат да разперят. И ще загубим своето второ аз, за да го срещнем отново, да го обичаме пак. Чуваш ли ги вече?
Една странна птичка лети над своята дружка неподвижна и тъжна песен припява. Своя полет последен тя прави и формите нежни в своите крила скрива, за да помни, за да я помнят. Няма никой вкъщи вече. Домът празен замря, в мълчание отсече живота на своята домакиня. Къде? Къде отидоха те, къде отлетяха?
Върнете се в началото Go down
Кейтрин Бертоа Перънс

Кейтрин Бертоа Перънс


Брой мнения : 3242
Points : 3306
Join date : 16.06.2010
Age : 30

Две странни птички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Две странни птички   Две странни птички I_icon_minitimeЧет Сеп 16, 2010 4:23 am

Хм.. хъх.. уф.
Затапи ме. Абсолютно тотално ме затапи, човеве! Банално ли ще прозвучи, ако кажа, че не знам какво да кажа? Хъх.
Не знам на кой може да не му въздейства. Струва ми се просто невъзможно... Честно ти казвам!
Ще си призная, заприлича ми на тъжна песен. Дори към средата започнах да си я чета напевно. Хъх. Рядко ми се случва, дори не знам дали ми се е случвало.
Тотално ме обърка. Чувствата ми... ами не ги знам какви са. Просто прочетох веднъж, че почнах и втори, сигурно като пусна коментара и трети прочит ще направя.
Ами тъжно е, но си е истината. Така протичат нещата. Тъжно.
Въздейства ми, просто не съм в състояние да опиша как точно. Леко ме натъжи, някакси и ме зарадва и определено ме обърка. Дойде ми някак неочаквано ей така нещо толкова сериозно.
Ами... Поздрави, адашче! И много прегръдки!
Две странни птички 237105 И няма да мога да кажа нищо свястно ми се струва, така че прекратявам до тук. Утре може да успея да напиша малко по-стойностен коментар Две странни птички 237105
Върнете се в началото Go down
http://beauxbatons-magic.forumotion.com/forum.htm
Емили Стоун
Тъмната страна на Луната
Емили Стоун


Брой мнения : 1045
Points : 1098
Join date : 19.12.2009
Age : 28
Местожителство : Някъде там, в сенките на страха.

Две странни птички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Две странни птички   Две странни птички I_icon_minitimeПет Сеп 17, 2010 12:06 am

Мерси, адашче. Този коментар наистина има голяма стойност за мен, както и всички други ще имат(ако има такива). Таистина много ти благодаря за милите думи и се надявам да не видиш само тъжното, ами и хубавото във цялото творение. Исках да изразя живота такъв, какъвто го виждам аз - кратък, но изпълнен с надежна, възможности и чувства, както и с загуби, раздели и сълзи. Това за мен е истината и исках да ви я споделя, за да разбера вашата такава.
Благодаря отново! Две странни птички 237105 Две странни птички 237105 Две странни птички 624156
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Две странни птички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Две странни птички   Две странни птички I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Две странни птички
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Академия Halfway :: Забавление :: Разкази-
Идете на: